Ładowanie...

Wielki wojownik, sprawiedliwy Luke Skywalker

Najbardziej pozytywna postać sagi „Gwiezdnych Wojen”. Osoba, która od samego początku swojego życia, była wierna dobru i zawsze walczyła po Jasnej Stronie Mocy. Luke Skywalker urodził się w roku 19 przed Bitwą o Yavin, jako syn Anakina Skywalkera oraz królowej planety Naboo – Padmie Amidali. Od urodzenia, przebywał na planecie Tatooine, choć urodził się na Polis Massa. Brat bliźniak księżniczki Lei Organy. Oboje dowiedzieli się o tym fakcie dużo później. Poniewaz ukrywane to było w tajemnicy, aby nie dotarło to do Ciemnej Strony Mocy. Po urodzeniu, zostali rozdzieleni, z obawy przed ich ojcem, który w tym czasie wybrał Ciemna Stronę, przyjmując imię Dartha Vadera.
Podczas narodzin, również ich matka, Padme, została skrzętnie ukryta przed mężem. Luke wychowywał się na planecie Tatooineu swojego wujostwa, Beru i Owena Larsów. Życie Luke’a uległo przeobrażeniu, na skutek pojawienia się na Tatooine, dwóch droidów, ocalałych dzięki ucieczce ze statku napadniętego przez wojska Imperatora. Droidy C 3PO oraz R2D2. Podczas poszukiwań R2D2, Luke spotyka Bena Kenobiego, wcześniejszego nauczyciela swego ojca. Ben wprowadza Luke’a w tajniki Mocy i wręcza mu miecz świetlny, który kiedyś należał do jego ojca, a który Ben zabrał mu podczas ostatniej walki.
Luke Skywalker wraz z Benem Kenobim wynajmują statek międzygwiezdny „Orzeł Millenium”i wraz z jego pilotami, Hanem Solo oraz jego partnerem Chewbakką odlatują na planetę Alderan w celu uratowania księżniczki Leii z rąk imperialistów. Nigdy nie udało im się dotrzeć na planetę Alderan ponieważ została ona wcześniej zniszczona, a na jej miejscu pojawiła się Gwiazda śmierci – baza Wojsk Imperatora. W późniejszym czasie wskutek nalotów wojsk rebelianckich, Luke Skywalker pilotując niszczyciela X – wing, wysadza Gwiazdę Śmierci, niszcząc bazę wojskom Ciemnej Strony Mocy. P o tym słynnym zwycięstwie, Luke na stałe przyłącza się do Rebeliantów. Następnie działając zgodnie ze wskazówkami Obi – Wana Kenobiego, podąża na planetę Dagobah, w poszukiwaniu Mistrza Jedi – Yody, w celu szkolenia. Podczas ćwiczeń, Luke postanawia pomóc przyjaciołom i opuszcza szkolenie ku niezadowoleniu Yody. Podczas tej akcji, po raz pierwszy ma okazję stoczyć pojedynek z samym Lordem Vaderem, podczas którego traci rękę a dodatkowo dowiaduje się, że Vader to jego ojciec. Ta wiadomość umacnia go na tyle, że w przeciągu kilku lat, ze zwykłego człowieka Luke Skywalker staje się najpotężniejszym wśród Jedi. Bierze udział w uwolnieniu Hana Solo z rąk Jabby. Podczas bitwy o Endor, ponownie kuszony jest przez Imperatora, aby jednak zdecydował się przejść na Ciemna Stronę Mocy. Dochodzi do, ponownego spotkania i walki z ojcem – Lordem Vaderem. Luke Skywalker pomimo ogromnej i wciąż narastającej złości, nie zabija ojca pomimo pokonania go. W ostatecznym rozrachunku Luke’owi udaje się nakłonić ojca do powrotu na Jasna Stronę co nie podoba się Imperatorowi. Luke i Anakin, wspólnymi siłami unicestwiają Imperatora. Jednak wskutek odniesionych ran, Anakin umiera. Luke, po bitwie o Endor, postanawia zostać nauczycielem i zabiera się za szkolenie nowych rycerzy Jadi. Jednym z jego uczniów jest Ben, syn Hana Solo i Leii. Jego siostrzeniec. Ben jednak wybiera złą drogę i przechodzi na Ciemna Stronę zafascynowany osobą dziadka – Anakina Skywalkera. Luke biorąc na siebie odpowiedzialność za to wydarzenie, postanawia zrezygnować z dalszego nauczania i udaje się na wygnanie. Luke Skywalker, z pochodzenia człowiek, o wzroście 172 cm. I blond fryzurze, to główny i niewątpliwie najbardziej pozytywny bohater serii „Gwiezdne Wojny”. Jego waleczność i ciągłe parcie do osiągnięcia zwycięstwa, sprawiły że został Mistrzem Jedi. Zmarł w spokoju, choć całe życie wyobrażał łsobie że zginie gdzieś podczas walki, nagle. Odszedł spokojnie, w rozmyślaniu, o tym czego dokonał i w świadomości dobrze wykonanego obowiązku. Pragnął spotkać się z rodzicami, przyjaciółmi zmarłymi wcześniej i fakt że zbliżała się śmierć, tylko napawają go radością. Z ulgą oddał się w ciepłe ramiona Mocy.

Dodaj komentarz