Ładowanie...

Lord Vader – Czy na pewno drzemało w nim tylko zło?

Urodzony 41 lat przed Bitwa o Yavin, jako Anakin Skywalker. Człowiek, Rycerz Jedi. Jego rodzinna planetą była Tatooine, gdzie od najmłodszych lat pasjonował się mechaniką i pilotażem. Anakin nigdy nie poznał ojca. Wg źródeł, po prostu go nie miał. Przyjmuje się że został poczęty przez midichloriany. Jego matka, Shmi Skywalker wychowywała go samotnie. Oboje byli niewolnikami handlarza Watta. Anakin będąc niezwykle uzdolnionym chłopcem, w wieku 9 lat skonstruował droida C3PO. Anakin Skywalker nie był jak inne dzieci. Był od nich doroślejszy oraz posiadał niebywały instynkt umiejętności przewidywania zdarzeń. Wykupiony z niewoli w 32 BBY, przez Rycerzy Jedi, Qui – Gon Jinna oraz Obi – Wana Kenobiego poprzez zakład z handlarzem Wattem. Został zabrany na planetę Coruscant, gdzie przedstawiono go Radzie Jedi i gdzie miał rozpocząć szkolenie, gdyż jak podejrzewano, Anakin był wybrańcem. Nie obyło się to bez przeszkód, gdyż Mistrz Yoda wyczuwał, że jest w młodzieńcu dużo strachu, co może go popchnąć na Ciemną Stronę Mocy. Wreszcie Anakin został uczniem Obi – Wana. Późniejszy Lord Vader, od młodości przejawiał zbytnią porywczość i nie umiał wyzbyć się uczuć złości i nienawiści. Coraz większy wpływ zaczął mieć na niego kanclerz Palpetine., wkradając się w łaski młodego padawana.
Podczas misji ochrony królowej Naboo – Padme Amidali, Anakin zakochuje się w niej z wzajemnością i pomimo zakazu, bierze z nią ślub. W tym czasie wyczuwał że z matką dzieje się coś niedobrego. Okazało się że została zamordowana. Anakin w zemście, wymordował całą wioskę. Tak rozpoczęła się jego podróż w kierunku Ciemnej Strony Mocy. Jego żona zaszła w ciążę, a Anakin mając proroczy sen o niebezpieczeństwie na nią czyhającym, postanowił zrobić wszystko żeby ją ochronić. Pomoc zaproponował mu Palpetine, w zamian za przejście na Ciemną Stronę Mocy. Wizja śmierci Padme, zmusiła go do podjęcia tej niezwykle ważnej decyzji. Został Darthem Vaderem. Pochłonięty Ciemną Mocą
Lord Vader, rozpoczął wypełnianie rozkazów Palpetine’a, od rzezi w Świątyni Jedi, gdzie wymordował wszystkich młodych padawanów. Targany negatywnymi emocjami, oskarżył żonę o zdradę, czym doprowadził do jej śmierci. Podczas walki z byłym nauczycielem, stracił ręce i nogi. Niemal umarłego, odnalazł go i ocalił Palpetine, umieszczając jego ciało w specjalnym pancerzu i masce podtrzymującej go przy życiu. Nazwany Lordem Vaderem nie miał pojęcia że został ojcem. Był pewien, że Padme zmarła przed narodzinami ich dzieci. W 3 roku po Bitwie o Yavin, Lord Vader po raz pierwszy spotkał się z synem – Luke’em Skywalkerem, proponując mu przejście na drugą stronę mocy. Pod wpływem drugiego spotkania w roku 4 BBY, w Lordzie Vaderze zaczęły postępować psychologiczne zmiany, które w konsekwencji doprowadziły do jego powrotu na Jasna Stronę Mocy. Niestety na wskutek odniesionych ran, zmarł wcześniej pojednawszy się z synem.

Dodaj komentarz