Ładowanie...

4 pomysły na poprawę humoru jesienią

Zły nastrój może dopaść dosłownie każdego człowieka. Powodów może być sporo, począwszy od prozaicznych zdarzeń, typu przejeżdżający samochód oblewa wodą z kałuży, przez egzystencjalne rozterki, po naprawdę poważne sprawy. Nie powinno się jednak załamywać na dłuższą metę, ale odnajdować sposoby na poprawę nastroju. Czytając dalej dowiesz się, co jest dobre na poprawę humoru.

Jesień jest bardzo ciekawą porą roku pod względem obserwacji społeczeństwa. Po letnich, ciepłych dniach pełnych przygód nadchodzi czas deszczów, obniżonej temperatury i wszechobecnej szarości. To w dużym stopniu wpływa na ludzi, którzy stają się bardziej przygnębieni. Jesień od lat jest znana przez nasilające się myśli o egzystencjalnym bezsensie. Pogoda w tym okresie jest przeciwieństwem szczęścia i radości, co odbija się na ludziach. Nie można jednak pozwalać sobie na długotrwałe przygnębienie, dlatego warto jest znaleźć sposoby na poprawę humoru. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji!
 

Pomysły na poprawę humoru:

Spotkanie z przyjaciółmi

Na pewno większość ludzi ma grono znajomych, z którymi wręcz ciężko się smucić. Nawet, jeżeli danych osób nie widziało się całkiem długo, warto jest napisać lub zadzwonić i umówić się na spotkanie. Można wybrać się do baru, dobrze jest też pójść na kawę. Chodzi o to, by myśli przestały być cały czas skierowane w stronę przygnębiających tematów. Z tego powodu zabawa z bliskimi wydaje się być świetnym pomysłem. Co więcej, takie spotkanie na długo może przynieść radość, a nie da się zaprzeczać temu, że śmiech jest zawsze najlepszym lekarstwem na poprawę humoru.

Obejrzenie śmiesznego filmu

Skoro wiadomo już, że śmiech jest najlepszym remedium na gorszy nastrój, to można spróbować go sztucznie wywołać. Fakt, dla przygnębionej osoby trudne może się wydawać śmianie podczas oglądania zabawnej produkcji, jednak nadal jest to prostsze, niż mogłoby się wydawać. Dlaczego? Podczas oglądania człowiek coraz bardziej skupia się na filmie, nie natomiast na reszcie świata. Z tego powodu osoba z gorszym nastrojem być może nie będzie się śmiała przez pierwsze kwadranse, jednak w pewnym momencie roześmieje się do rozpuku, ponieważ nie będzie pamiętać już o swoim przygnębieniu! Jako, że chodzi o czas jesieni, to zamiast wycieczki do kina lepiej jest ułożyć się w łóżku, przykryć kocem i zaparzyć kubek gorącej herbaty, a film można obejrzeć na komputerze.

Słuchanie muzyki

Wiele osób w przygnębionym nastroju słucha muzyki. Najczęściej jednak są to smutne melodie, podczas słuchania których nastrój tylko się pogarsza. Zamiast tego lepiej jest puścić muzykę, niekoniecznie najbardziej radosną na świecie, ale nie tak przygnębiającą. Może być spokojna, może być skoczna – nieważne. Ważne natomiast jest to, że słuchając utworów człowiek myślami wychodzi poza swoje ciało i dryfuje w tę stronę, którą sugeruje melodia, rytm i harmonia.

Oglądanie memów

Co może być prostszego, od włączenia strony z memami? Zabawne zdjęcia na poprawę humoru są dostępne dla każdego. To świetny sposób, ponieważ różnorodność memów i demotywatorów(Sprawdź śmieszny humor na redmik.pl) sprawia, że człowiek na pewno trafi na obrazek, który go rozbawi. Poza tym, memy często dobitnie przekazują jakąś myśl, przez co aż trudno jest nie wybuchnąć śmiechem podczas oglądania. Co więcej, memy są pewnego rodzaju strażnikami dobrego humoru, ponieważ są widoczne dosłownie wszędzie. Na przykład znajomy zobaczy jakieś śmieszne zdjęcia i podzieli się nimi. Memy są również nieodłączną częścią portali społecznościowych, na których różne marki nawet tworzą kampanie reklamowe wykorzystując do nich ten sposób przekazu. Odbiór memu bowiem jest natychmiastowy i albo trafi do danej osoby albo nie. Najczęściej jednak wywoła uśmiech na twarzy człowieka, czyli osiągnie sukces w walce ze słabym nastrojem.

Dodaj komentarz