Ładowanie...

Han Solo – waleczny łajdak, bohater

 1. Bohater sagi „Gwiezdne Wojny”. Człowiek o wzroście 180 cm., pochodzący z planety Korelia. Urodził się w 29 roku BBY, zmarł w wieku 63 lat, w roku 34 ABY. Przynależał do Sojuszu Rebeliantów, Nowej Republiki oraz Galaktycznej Federacji Niezależnych Sojuszów.
  W czasach panowania Imperium,
  Han Solo zajmował się działalnością przemytniczą, pracując dla Jabby. Był także pilotem frachtowca międzygwiezdnego – Sokół Millenium, statku będącego nagrodą w zwycięstwie w sabacca nad swoim przyjacielem Lando Calrissianem. Po ocaleniu Chewbakki, razem z nim pilotowali i wspólnie dbali o sprawność swojego statku powietrznego, modernizując go i montując nowoczesne podzespoły. Podczas pobytu na stacji Most Eisley na planecie Tatooine, zapoznał się z Lukem Skywalkerem i Obi -Wanem Kenobim, próbującymi dostać się na planetę Alderan. Han Solo nie zastanawiając się długo, przyjął zlecenie lotu, gdyż bardzo zależało mu na pieniądzach aby spłacić dług Jabbie. Docierając na miejsce, okazało się że planeta uległa zniszczeniu, a na jej miejscu zastali Gwiazdę Śmierci. Była to stacja bojowa Imperium. Po udanej próbie odbicia ze stacji księżniczki Leii Organy, Solo w bazie na Yavinie IV odebrał nagrodę i opuścił Rebelię. Po pewnym czasie zmienił zdanie i postanowił pomóc Lukowi Skywalkerowi w zniszczeniu stacji bojowej. Podczas kolejnych lat wspólnych przygód z Rebeliantami, Han Solo co raz bardziej przybliżał się do księżniczki Lei. Pomimo wcześniejszych utyskiwań i bojowych nastrojów. Przyjaźń ta, za skutkowała wyznaniem sobie miłości, gdy znaleźli się w pułapce w zarządzanym przez Dalrissiana Mieście w Chmurach. Solo został zamrożony w karbonicie i oddany w ręce łowcy nagród, który zabrał go do pałacu Jabby na planecie Tatooine. W odsieczy, przybyli sojusznicy Solo i zdołali go uwolnić lecz wpadli w pułapkę. Mieli zostać straceni poprzez wrzucenie ich do jamy z potworem sarlocca. Nie doszło jednak do tego, gdyż udało im się stawić opór, zabijając przy tym Jabbę.
  Po tych wydarzeniach,
  Han Solo przyjął range generała i zgodził się dowodzić grupie uderzeniowej, dążącej do wyłączenia osłony chroniącej drugą Gwiazdę Śmierci przed atakiem floty rebeliantów. Po zwycięstwie, wraz ze zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, sojusz odniósł ostateczne zwycięstwo nad siłami Imperium. Han Solo nadal współpracował z Chewbakką.
  Po zakończeniu Galaktycznej Wojny Domowej, Han poślubił Leię a owocem ich związku został Ben. Dziecko o niezwykłej wrażliwości na Moc. Przez wzgląd na zły wpływ Hana Solo, Leia postanowiła oddać syna swojemu bratu Luke’owi aby ten wyszkolił go na nowego Jedi. Ben jednak, wybrał Ciemna Stronę Mocy, będąc zafascynowany dziadkiem, zabił wszystkich młodych padawanów. Tragedia ta spowodowała rozpad małżeństwa Han i Leii. Do ponownego spotkania z synem doszło we wnętrzu placówki Najwyższego Porządku.
  Han Solo zasłynął swą impulsywnością. Zdecydowanie i szybko, często bez zastanowienia sięgał po broń, której często używał jako karty przetargowej. Zarażał kąśliwym poczuciem humoru. Był silnym indywidualistą, twardzielem starającym się ukryć swe prawdziwe uczucia. Dopiero po poznaniu Lei i Luka Skywalkera, odkrył w sobie skłonność do poświęceń i wyrzeczeń.

Dodaj komentarz