Ładowanie...

Dobre charaktery w dragon ball

W każdym filmie, serialu lub komiksie występują dobre i złe charaktery. Warto się zastanowić o jakich teraz jest dokładnie mowa biorąc pod uwagę tak bardzo popularny dragon ball.

Na pewno najbardziej wyróżniająca się postacią, pierwszoplanowy bohater to Son Goku. Rozpoczęcie dragon ball z jego udziałem zapowiada się agresywnie, młody dzieciak był bardzo porywczy. Doznał silnego upadku a to było powodem tego, że uderzył się dość mocno w głowę. To właśnie przez to zdarzenie całkowicie traci pamięć a także zmienia swoją osobowość. Wyciszony i bardzo stoicki Son Goku w dragon ball w bardzo okropny sposób zabija swojego dziadka(przybranego). Po tym wydarzeniu bardzo szybko zamienia się w małpkę Oozaru – ,,zmiata wszystko wokół siebie”. Jednak wszystko się następnie zmienia, Son Goku w dragon ball rozpoczyna swoje treningi w Kamesenina. Jego charakterystyczną cechą jest to, że bardzo lubi jeść.

Wymieniając postać Son Goku nie można pominąć jego żony, Chi Chi. Oprócz tego, że jest to małżonka głównej postaci dragon ball to dodatkowo matka Gohana jak i również Gotena. Należy powiedzieć o tym, że kiedyś trenowała sztuki walki.

Vegeta, wyżej wspomniany Sayian. W dragon ball to książę planety. W jakim celu przybywa na Ziemię? Po prostu ma za zadanie zawładnięcia Smoczych Kul. Czy taki plan się udaję? Oczywiście, że NIE! W tym przypadku na jego przeszkodzie stanęli Goku i jego towarzysze. Na samym początku, Vegeta to czarny charakter jednak po pewnym czasie wszystko się diametralnie zmienia jak w kalejdoskopie. Stał się dobrą postacią i nagle zaczął pomagać wszystkim działaczom sagi. Należy przyznać mu wielkie słowa uznania ponieważ umiał poświęcić całkowicie swoje życie aby ochronić ziemię a także te wszystkie zamieszkały osoby. Vegeta to ojciec i mąż. Jego dzieci miały imiona Trunks i Bre a żona to Bulma. Łączyła bo przyjacielska więź z Goku. Pomimo takiej relacji zawsze próbował być lepszy od niego.

Bulma jak już było powiedziane to żona Vegety a jednocześnie córka ,,niezwykłego” wynalazcy. W serialu dragon ball jest towarzyszką niemalże każdej podróży. Nie potrafi walczyć ale za to ma bardzo bystry umysł. Za jej sprawą już w pierwszym odcinku serii Goku wyrusza ze swojego rodzinnego miejsca aby odnaleźć smocze kule.

Należy powiedzieć o wielkim wojowniku Son Gohan będący synem Goku jak i również ChiChi. Zdarzyło się w nim przewyższyć swojego ojca siłą kiedy wybuchła w niego niesłychana złość. Z początku ,,za dzieciaka” był bardzo przestraszony. Jednak z upływem czasu się wszystko zmieniło ponieważ wyrósł na rozsądnego wojownika. Son Gohan posiadał wielki potencjał ale jednak za sprawą matki nie mógł go do końca rozwinąć ponieważ ta chciała aby ten wybrał ścieżkę edukacji. W dalszej losach dragon ball jego żoną zostaję Videl a córka dwójki zakochanych to Pan.

Nie sposób pominąć drugiego syna Goku – Son Gotena. Już w wieku 7lat dokonał czegoś niemożliwego bo zamienił się w SSJ a to właśnie dzięki temu spowodował zachwyt u wszystkich innych wojowników. Przez długi okres czasu jest solidnym ,,zabijaką” jednak kiedy dorósł chciał stabilizacji i spokoju poprzestając na walkach.

Vegeta i Bulma również mieli swojego syna, imieniem Trunks. W dragon ball to najlepszy kumpel a jednocześnie przyjaciel Gotena. Przyjął wszystkie cechy swojego ojca a po prostu jest bardzo butny i dumny z siebie. Oprócz tego odziedziczył po swoim tacie zapał i chęci do walki. Podobnie jak Vegeta wychodzi z założenia, że dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.

Wspomniana córka Pan to potomstwo Videl jak i również Gohana. Widzowie mogą ją jedynie kojarzyć z dragon ball gt. Dała się poznać z dobrej strony w poszukiwaniu smoczych kul ale ze względu na serię jedynie te, które były czarne.

Mówiąc o bohaterach, którzy mieli na celu zawładnięciu planety nie można pominąć w żaden sposób Picolo. Na początku zamierzał podbić Ziemię ale jednak z upływem mijającego czasu okazał się wielkim obrońca. Kiedy umiera Goku to właśnie on zastępuję Gohanowi prawdziwego tatę.

Kolejna pozytywna postać o której należy powiedzieć należy to niezwykły żółw. To bardzo dobry znajomy Gohana i to właśnie on był odpowiedzialny za trening Son Goku jak i również Krillana. Jego cechą charakterystyczną było to, że niemalże każdego dnia oglądał czasopisma dla dorosłych a także kobiecy fitness. Sympatyczny ,,osobnik” z bardzo dużym poczuciem humoru.

Każdy widz powinien sobie przypomnieć te wszystkie pozytywne postacie. To właśnie za ich sprawą, seria o niesamowitych bohaterach mogła dostarczać tak niesamowitych emocji. Warto o tym wszystko powiedzieć gdyż tak naprawdę bez nich seria dragon ball niestety nie byłaby nagrana aż tak fantastycznie.

Dodaj komentarz