Ładowanie...

Akira, najbardziej wyróżniające się postacie.

Każdy fan powinien mieć wiedzę na temat najczęściej występujących osób pojawiających się w komiksach czy serialach. W tym przypadku należy pomyśleć o tych, które prezentowane są w Akira.

Pierwszoplanowa postać, która występuję na ekranie to z pewnością Keneda. W akira to główny ,,boss” szefa gangu motocyklowego. Jego cechy charakteru to przede wszystkim, wybuchowość jak i również szaleńczość. Jego pewność siebie gwarantuję mu to, że w żaden sposób nie da ,,sobą pomiatać”. Pośród całego gangu Akira, jest w posiadaniu najlepszego motocykla. To właśnie jego największym powodem do dumy. W tzw. jatce z akira nie zależy mu aż tak bardzo na uratowaniu miasta a przede wszystkim po to aby utrzeć nosa innej postaci Tetsuo. Jego słabością jest jedna dziewczyna o imieniu Kei. W żaden sposób nie chcę się od niej odłączyć. Za każdym razem idzie ,,ślepo” za tą panną a co niestety sprowadza go do co raz większych tarapatów.

Wyżej wspomniana postać Tetsuo znajduję się w innym gangu o nazwie Kenedy. W akira, szczególnie na samym początku nie posiada wystarczającego doświadczenia a to niestety przekłada się na zły wynik i już na wstępie pozbawia życia swojego pierwszego rywala. Uważa, że jest najsilniejszą osobą w gangu. Jednak to wszystko się kończy kiedy brak mu narkotyków.

Do członków jednej z tajnej organizacji należy wyróżniać Kei, który za każdym razem próbuje hamować wojsko przed następnymi eksperymentami na dzieciach z wielką siła. Dziewczyna w akira wygląda na bardzo dzielną i samodzielną ale z upływem czasu ujawnia swój prawdziwy charakter, który przede wszystkim związany jest z tym iż ma kruche serce i na widok policjanta zabitego w kanałach pojawiają się w jej oczach łzy. Jako jedna z nielicznych postaci w akira ma zdolności do bycia medium. Za wszelką cenę stara się poświęcić organizacji wierząc w jej przekonania.

Akira posiada największą moc na całej ziemi. To właśnie za jego sprawą w roku 1988 powstał ogromny wybuch w Tokio a przez to rozpętała się III wojna światowa. Po tej tragedii został potocznie poćwiartowany przez wszystkich uczonych i znajdował się w lodówce aż 31 lat. Imię jego obrosło wielką mocą, obok niego pojawiały się legendy. Ogłaszano go potocznie mesjaszem, który przyjdzie na ziemie i zbawi cały świat. Akira to z pewnością postać tajemnicza pełną mistycyzmu a kiedy pojawi się w filmie to brak jakikolwiek słów, które wypowiadane są z jego ust. Jego zachowanie w wielu przypadkach przedstawia lunatyka, który błądzi po nocy.

Tetsuo posiada swoją dziewczynę. Jej imię to Kaori. Ona nie posiada zbyt dużej wiedzy na to o co dokładnie w tym wszystkim ,,się rozchodzi”. Próbuję pomagać swojemu chłopakowi ale tak w zasadzie jest na to za słaba. Ostatnia potyczka jest dla niej okropna w skutkach ponieważ zabija ją Tetsuo przez swoją ogromną moc. Można określić tą osobę jako niestety najsłabsze ogniwo, które tak w zasadzie nie potrafi dać sobie rady z problemami, które je cały czas otaczają. To właśnie przez to zachowanie pojawiają się te wszystkie niepowodzenia kończące się śmiercią postaci.

Dodaj komentarz